BLOG
Hoe gaat een SOA test? |
Tags: Alweer een soa, Behandelen, Betaalde seks, Chlamydia, Condoom gescheurd, Genitale wratten, Gewaarschuwd, Gonorroe, Hepatitis B, Hepatitis C, Herpes, Hiv/aids, Medicatie, Mycoplasma, Pijpen en beffen, Sneltest, Syfilis, Symptomen/klachten, Thuistesten, Trichomonas, Veilige seks, Vruchtbaarheid en SOA, Wanneer testen op SOA, Zwanger |
Is een online SOA test nou betrouwbaar of niet? Er bestaan twee soorten SOA zelftesten op de markt: de doe-het-zelftests en de lab-zelftest. De doe-het-zelftests Je kunt deze testen zien er uit als een soort zwangerschapstest. Je kunt ze kopen bij drogisterij keten of via het internet. De voordelen op een rijtje van de thuistest:
De nadelen op een rijtje van de thuistest:
Er is veel onderzoek naar gedaan. Zo blijkt uit recent Nederlands onderzoek dat drie verschillende chlamydia-thuistests een zeer geringe betrouwbaarheid hebben. De kans dat de mensen die echt chlamydia hebben ook een bevestigende testuitslag krijgen is slechts 12, 17 en 27% respectievelijk. Tja ben je super blij dat je je getest hebt met zo'n zelftest en dat hij aangeeft dat je niets hebt en blijk je toch een chlamydia te hebben. Waar je pas achter komt als je ernstige klachten hebt. Ook loop je het risico dat je denkt niets te hebben en je besmet vervolgens je sekspartner(s). De lab-zelftest De voordelen op een rijtje van de lab-zelftest:
De nadelen op een rijtje van de lab-zelftest:
Waar kun je je wel betrouwbaar op SOA kunt laten testen: Als je klachten hebt of je hebt een groot risico gelopen dan is het verstandig naar je huisarts of een SOA poli te gaan, als je voor de zekerheid wilt testen dan kun je er ook voor kiezen om bij Soapoli-online te testen. Onze testen zijn wat duurder dan de testen die je bij een drogisterij kunt kopen maar wij kunnen je wel een hoge betrouwbaarheid van de uitslag garanderen doordat wij onze je test in een laboratorium laten onderzoeken. Ook kun je ons ten alle tijden om hulp vragen. We begeleiden je waar nodig en ondersteunen in het regelen van nazorg als blijkt dat je een SOA hebt. |
Geplaatst door: Marlous Lasschuyt op woensdag 1 januari 2014 |
Geen reacties |
Plaats een reactie |